Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Musik » Side 10

Således også på Jorden

Film | 2015 | 134 min | Drama, Musik, Romantisk

Således også på Jorden Netflix

Således også på Jorden på Netflix

Instruktør: Kay Pollak
Medvirkende: Frida Hallgren, Niklas Falk, Jakob Oftebro
Manuskriptforfatter: Carin Pollak, Kay Pollak
Dansk biografpremiere: 10. oktober 1927
Land: Sverige, Norge
Sprog: Svensk, Engelsk
IMDB-bedømmelse: 4.8

I efterfølgeren til Som i himlen følger Lena i sin afdøde mands fodspor, da hun hjælper en klodset præst med at få kirkekoret samlet igen.

Således også på Jorden havde premiere på Netflix den 1. januar 2026.


Se Således også på Jorden på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Således også på Jorden?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Således også på Jorden

Således også på Jorden er en drama, musik- og romantisk-film fra 2015. Filmen er fra Sverige, Norge og har Frida Hallgren, Niklas Falk og Jakob Oftebro på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 4.8 stjerner ud af 10. Således også på Jorden er tilgængelig på Netflix.

Find flere informationer om filmen på IMDb.

Leder du efter en Således også på Jorden anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Således også på Jorden på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.



Flixfilm » Musik » Side 10

Ny Netflix-dokumentar fortæller hele historien om Take That

30/12/2025 | Flixfilm

take that dokumentar

Netflix er klar med en ny dokumentarserie om et af verdens mest ikoniske boybands, Take That.

Dokumentaren i tre episoder får eksklusiv premiere på streamingtjenesten den 27. januar, og Netflix har netop afsløret først klip fra serien, som kan ses nederst i artiklen.

‘Take That’, som er navnet på dokumentarserien, fortæller den bemærkelsesværdige historie om bandet og går helt tæt på Gary, Howard, Mark, Jason og Robbie, som åbent deler deres personlige oplevelser fra tiden i et boyband, der tryllebandt millioner af fans.

Læs hele artiklen…


Flixfilm » Musik » Side 10

Snoop’s Holiday Halftime Party

Film | 2025 | 12 min | Musik

Snoop’s Holiday Halftime Party Netflix

Snoop’s Holiday Halftime Party på Netflix

Instruktør: Alex Rudzinski
Medvirkende: Snoop Dogg, Martha Stewart, Lainey Wilson
Land: USA
Sprog: Engelsk

Snoop Dogg og hans feststemte venner svinger kanen forbi Minnesota til NFL Gameday for at levere en særlig juleoptræden.

Snoop’s Holiday Halftime Party havde premiere på Netflix den 27. december 2025.


Se Snoop’s Holiday Halftime Party på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Snoop’s Holiday Halftime Party?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Snoop’s Holiday Halftime Party

Leder du efter en Snoop’s Holiday Halftime Party anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Snoop’s Holiday Halftime Party på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.


Flixfilm » Musik » Side 10

Snoop Dogg og KPop Demon Hunters optræder til NFL på Netflix

24/12/2025 | Flixfilm

snoop dogg netflix

Netflix har afsløret, at Snoop Dogg står i spidsen for halftime-showet, når streamingtjenesten igen i år sender amerikansk fodbold i morgen – dagen efter juleaften.

‘NFL Christmas Gameday’ løber af stablen den 25. december 2025, hvor Snoop Dogg indtager scenen under opgøret mellem Detroit Lions og Minnesota Vikings. Halftime-showet har fået titlen ‘Snoop’s Holiday Halftime Party’ og streames live på Netflix.

Ud over Snoop Dogg byder showet på flere prominente gæster. Den Grammy-vindende countrystjerne Lainey Wilson optræder, ligesom EJAE, Audrey Nuna og Rei Ami – stemmerne bag HUNTR/X fra Netflix-succesen ‘KPop Demon Hunters‘ – er også en del af showet.

Læs hele artiklen…


Flixfilm » Musik » Side 10

Koncertfilmen ‘Depeche Mode: M’ kommer på Netflix

23/12/2025 | Flixfilm

depeche mode m netflix musik

Den 28. oktober havde koncertfilmen ‘Depeche Mode: M’ premiere i biografer verden over, men nu er den allerede klar til streaming på Netflix.

Streamingtjenesten oplyser, at filmen bliver tilgængelig i Danmark fra 9. januar 2026.

‘Depeche Mode: M’ er en mørk, storslået og medrivende liveoplevelse, der dokumenterer det legendariske bands koncerter i Mexico City under Memento Mori Tour. Turnéen lagde også vejen forbi Danmark i både 2023 og 2024.

Læs hele artiklen…