Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Musik » Side 66

Springsteen on Broadway

Film | 2018 | 153 min | Dokumentar, Musik

Springsteen on Broadway Netflix

Springsteen on Broadway på Netflix

Instruktør: Thom Zimny
Medvirkende: Bruce Springsteen, Patti Scialfa
Manuskriptforfatter: Bruce Springsteen
Land: USA
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: 8.5

Bruce Springsteen deler personlige historier fra sit liv og akustiske versioner af nogle af sine mest kendte sange i en intim solokoncert.

Springsteen on Broadway havde premiere på Netflix den 16. december 2018.


Se Springsteen on Broadway på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Springsteen on Broadway?

★ ★ ★ ★ ★ ★


Anmeldelse: Bruce Springsteen on Broadway

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Springsteen on Broadway

Springsteen on Broadway er en dokumentar- og musik-film fra 2018. Filmen er fra USA og har Bruce Springsteen og Patti Scialfa på rollelisten. Den får 8.5 på IMDb og har fået flotte anmeldelser. Springsteen on Broadway er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Springsteen on Broadway anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Find vores anmeldelse her: Anmeldelse: ‘Springsteen on Broadway’

Hvorfor kan man ikke længere se Springsteen on Broadway på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.



Flixfilm » Musik » Side 66

Magic Mike

Film | 2012 | 110 min | Komedie, Drama, Musik

Magic Mike Netflix

Magic Mike på Netflix

Instruktør: Steven Soderbergh
Medvirkende: Channing Tatum, Alex Pettyfer, Olivia Munn
Manuskriptforfatter: Reid Carolin
Dansk biografpremiere: 23. august 2012
Land: USA
Sprog: Engelsk
Aldersgrænse: Tilladt for børn fra 15 år
IMDB-bedømmelse: 6.1

Den erfarne mandlige stripper Magic Mike introducerer en ny danser kendt som The Kid for deres professions glæder og farer.

Magic Mike havde premiere på Netflix den 1. december 2018.


Se Magic Mike på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Magic Mike?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Magic Mike

Leder du efter en Magic Mike anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvad handler Magic Mike om?

I slipstrømmen på Darren Aronofskys hudflettende film om wrestlere "The Wrestler" kommer nu Steven Soderberghs film "Magic Mike" løst baseret på skuespilleren og producenten Channing Tatums fortid som mandlig stripper.

Kan alle se filmen?

Filmen, der rummer scener med slåskampe og mennesker langt ude på narkotika, indeholder endvidere talrige udpenslede stripteasescener med mandlige strippere, der på pornografisk vis simulerer semleje og oral sex med kvindelige publikummer. I en scene fokuseres der kortvarigt på en strippers veludrustede penis i silhuet. I en anden scene opildner en ægtemand sin bekendte til at rage på hans kones bryster, mens alle er på ecstasy. I en tredje scene ligger en mand bevidstløs i sit eget bræk efter en overdosis. Disse scener vurderes at være uegnede for børn og unge.

Hvorfor kan man ikke længere se Magic Mike på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.


Flixfilm » Musik » Side 66

Nicky Jam: El Ganador

Serie | 2018– | 45 min | Biografi, Musik | 1 sæson

Nicky Jam: El Ganador Netflix

Nicky Jam: El Ganador på Netflix

Instruktør: N/A
Medvirkende: Nicky Jam, Jose Caro, Darkiel
Manuskriptforfatter: N/A
Land: USA, Colombia
Sprog: Spansk, Engelsk
IMDB-bedømmelse: 7.6

Følg reggaetonkunstneren Nicky Jams kamp mod stofferne og hans opstigen til international succes i denne dramatisering af hans livshistorie.

Nicky Jam: El Ganador (sæson 1) havde premiere på Netflix den 30. november 2018.


Se Nicky Jam: El Ganador på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Nicky Jam: El Ganador?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Nicky Jam: El Ganador

Hvornår har Nicky Jam: El Ganador sæson 2 premiere?

Netflix har endnu ikke annonceret, hvornår sæson 2 får premiere, men hold øje med Flixfilm, hvor vi skriver, så snart vi hører nyt.

Leder du efter en Nicky Jam: El Ganador anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om serien?

Hvorfor kan man ikke længere se Nicky Jam: El Ganador sæson 1 på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at serien ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.


Flixfilm » Musik » Side 66

The Tribe

Film | 2018 | 90 min | Komedie, Musik

The Tribe Netflix

The Tribe på Netflix

Instruktør: Fernando Colomo
Medvirkende: Paco León, Carmen Machi, Maribel del Pino
Manuskriptforfatter: Fernando Colomo, Yolanda García Serrano, Joaquín Oristrell
Dansk biografpremiere: 30. oktober 2014
Land: Spanien
Sprog: Spansk
Aldersgrænse: Tilladt for børn fra 15 år
IMDB-bedømmelse: 5.8

En forretningsmand, som er blevet en viral sensation, mister sit gode omdømme og sin hukommelse, men han findet et nyt liv hos sin biologiske mor og hendes dansegruppe.

The Tribe havde premiere på Netflix den 21. november 2018.


Se The Tribe på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give The Tribe?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om The Tribe

Leder du efter en The Tribe anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvad handler The Tribe om?

Den unge døve dreng Sergey begynder på en kostskole for elever, som ikke kan høre. Men på skolen udgør de ældste et netværk med forbindelser til et miljø med prostitution og kriminalitet, og Sergey forsøger at finde sin plads i hierarkiet. Ved at deltage i en række røverier arbejder han sig op i organisationen. Men en dag møder han Anna. Hun har et forhold til en af lederne i gruppen, og pludselig må Sergey bryde med alle de uskrevne regler...

Hvorfor kan man ikke længere se The Tribe på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.


Flixfilm » Musik » Side 66

Netflix lancerer “X Factor”-konkurrence med Cardi B, Chance the Rapper & T.I.

13/11/2018 | Flixfilm

Musikkonkurrencer som ‘X-Factor’, ‘The Voice’ og ‘American Idol’ er noget af det mest populære på TV, og det er naturligvis ikke noget som Netflix kan sidde overhørig.

Derfor lancerer streamingtjenesten Netflix nu deres egen sangkonkurrence med navnet ‘Rhythm + Flow’ hvor musikstjernerne Cardi B, Chance the Rapper og T.I. medvirker som dommere.

Det oplyser Netflix i en pressemeddelelse til Flixfilm.dk.

Med de nævnte dommere kommer det sikkert ikke som den store overraskelse, at der er tale om en hip-hop-inspireret konkurrence hvor det gælder om at finde den næste store hip-hop-stjerne.

Læs hele artiklen…