Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Yoh! Bestie

Yoh! Bestie

Film | 2026 | 95 min | Komedie, Romantisk

Yoh! Bestie Netflix

Yoh! Bestie på Netflix

Instruktør: Johnny Barbuzano
Medvirkende: Katlego Lebogang, Moliehi Makobane, Kagiso Modupe
Manuskriptforfatter: Tiffany Barbuzano, Gillian Breslin, Wendy Gumede
Land: Sydafrika
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: 3.9

Thando har aldrig held i kærlighed, men da hendes bedste ven vender hjem fra en rejse med en forlovet på slæb, bliver hun ramt af en ny følelse – jalousi.

Yoh! Bestie havde premiere på Netflix den 6. februar 2026.


Se Yoh! Bestie på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Yoh! Bestie?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Yoh! Bestie

Yoh! Bestie er en komedie- og romantisk-film fra 2026. Filmen er fra Sydafrika og har Katlego Lebogang, Moliehi Makobane og Kagiso Modupe på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 3.9 stjerner ud af 10. Yoh! Bestie er tilgængelig på Netflix.

Find flere informationer om filmen på IMDb.

Leder du efter en Yoh! Bestie anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Yoh! Bestie på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet

Efter at have sagt ja, sætter Harry sig ned med alle sine tidligere forlovede for at sludre og afsløre hemmeligheder og nyheder i denne saftige genforening.

26/08 The Airport Chaplain (Sæson 1)
(Sæson 1)

En lufthavnspræst med et talent for at løse ethvert problem i terminalen står over for en magtkamp med en ny chef, der ikke sætter pris på hans hjælp.

26/08 Death of the Pastor’s Wife (Sæson 1)
(Sæson 1)

Hvad skete der med Mica Miller? Denne dokumentarserie kortlægger hendes lovende liv, giftige ægteskab og de mystiske omstændigheder omkring hendes død.

26/08 100 års ensomhed (Sæson 2)
(Sæson 2)

I den tidløse landsby Macondo navigerer syv generationer af familien Buendía mellem kærlighed, glemsel og fortidens uundgåelighed – og deres skæbne.


Se alle nye film og tv-serier