Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Dedemin Fisi

Dedemin Fisi

Film | 2016 | 100 min | Komedie, Familie

Dedemin Fisi Netflix

Dedemin Fisi på Netflix

Instruktør: Meltem Bozoflu
Medvirkende: Aziz Aslan, Hatice Aslan, Kivanç Baran Aslan
Manuskriptforfatter: Yilmaz Erdogan, Sila Çetindag, Ayberk Sak
Land: Tyrkiet
Sprog: Tyrkisk
IMDB-bedømmelse: 5.6

Da en hjernedød familiepatriark snart får slukket sin respirator, samles hele hans familie for at planlægge, hvem der skal arve hans penge.

Dedemin Fisi havde premiere på Netflix den 10. marts 2017.


Se Dedemin Fisi på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Dedemin Fisi?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Dedemin Fisi

Dedemin Fisi er en komedie- og familie-film fra 2016. Filmen er fra Tyrkiet og har Aziz Aslan, Hatice Aslan og Kivanç Baran Aslan på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 5.6 stjerner ud af 10. Dedemin Fisi er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Dedemin Fisi anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Dedemin Fisi på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
22/09 Minerva-Akademiet (Sæson 1)
(Sæson 1)

På Minerva Militærgymnasium kæmper eleverne med disciplin, rivalisering og pres fra familien, mens en ung kadet leder efter svar om sin forsvundne ven.

I denne modige, morsomme special går Nimesh Patel bag om konspirationsbøger for børn, skyhøje hospitalsregninger og familiens vanvittige indiske gruppechat.

22/09 Kian’s Bizarre B&B (Sæson 2)
(Sæson 2)

På en fjerntliggende ø er Kian84 vært for en finurlig B&B, hvor Jin og Ji Ye-eun fra BTS byder gæsterne på muntre aktiviteter og vidunderligt kaos.

22/09 Party Down (Sæson 3)
(Sæson 3)

Når de ikke er på jagt efter drikkepenge, kæmper de ansatte i Los Angeles-cateringvirksomheden Party Down for opfylde deres Hollywood-drømme.


Se alle nye film og tv-serier