Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » The Day I Met El Chapo

The Day I Met El Chapo

Serie | 2017 | 2 min | Dokumentar, Biografi | 1 sæson

The Day I Met El Chapo Netflix

The Day I Met El Chapo på Netflix

International titel: (Den dag jeg mødte El Chapo)
Instruktør: N/A
Medvirkende: Kate del Castillo, Jessica Maldonado, Marianne Sauvage
Manuskriptforfatter: N/A
Land: USA
Sprog: Spansk, Engelsk
IMDB-bedømmelse: 6.8

Den mexicanske skuespillerinde Kate del Castillo afslører den ikke tidligere fortalte historie om sit møde med El Chapo Guzmán – verdens mest eftersøgte narkobaron.

The Day I Met El Chapo (sæson 1) havde premiere på Netflix den 20. oktober 2017.


Se The Day I Met El Chapo på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give The Day I Met El Chapo?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om The Day I Met El Chapo

The Day I Met El Chapo er en dokumentar- og biografi-serie fra 2017. Der er 1 sæson på Netflix. Serien er fra USA og har Kate del Castillo, Jessica Maldonado og Marianne Sauvage på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 6.8 stjerner ud af 10. The Day I Met El Chapo er tilgængelig på Netflix.

Hvornår har The Day I Met El Chapo sæson 2 premiere?

Netflix har endnu ikke annonceret, hvornår sæson 2 får premiere, men hold øje med Flixfilm, hvor vi skriver, så snart vi hører nyt.

Leder du efter en The Day I Met El Chapo anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om serien?

Hvorfor kan man ikke længere se The Day I Met El Chapo sæson 1 på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at serien ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
28/07 Encino Man

To outsidere finder en frossen fortidsmand, der, efter han tør op, hurtigt bliver en joker i teenagernes allerede skøre liv i Sydcalifornien.

En godgørende advokat, der arbejder for en charmerende, men selvisk mangemillionær, får endelig nok og siger op. Men så opstår der pludselig følelser mellem dem.

28/07 Training Day

En ny betjent kæmper for at bevise sit værd over for en erfaren narkobetjent, men han opdager hurtigt, at alt ikke er, som det bør være.

En forfatter får kontakt med en gammel ven, hvilket fører til en genoplivning af gamle minder og en rystende anmodning, der sætter deres nye relation på prøve.


Se alle nye film og tv-serier