27: Gone Too Soon
Film | 2018 | 90 min | Dokumentar, Musik


Instruktør: Simon Napier-Bell
Medvirkende: Dave Ambrose, Paul Gambaccini, Peter Jenner
Manuskriptforfatter: Simon Napier-Bell
Land: Storbritannien
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: 4.9
Udforsk omstændighederne omkring Jimi Hendrix, Jim Morrison, Brian Jones, Janis Joplin, Kurt Cobain og Amy Winehouse, som døde tragisk i en alder af 27.
27: Gone Too Soon havde premiere på Netflix den 20. september 2026.
Se 27: Gone Too Soon på Netflix
Hvor mange stjerner vil du give 27: Gone Too Soon?
Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk
Trailer
Minder om
Relaterede nyheder
Mere om 27: Gone Too Soon
27: Gone Too Soon er en dokumentar- og musik-film fra 2018. Filmen er fra Storbritannien og har Dave Ambrose, Paul Gambaccini og Peter Jenner på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 4.9 stjerner ud af 10. 27: Gone Too Soon er tilgængelig på Netflix.
Find flere informationer om filmen på IMDb.
Leder du efter en 27: Gone Too Soon anmeldelse?
Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?
Hvorfor kan man ikke længere se 27: Gone Too Soon på Netflix?
Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.
Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.
Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.























