Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

Film | 2012 | 95 min | Action

The Man with the Iron Fists Netflix

The Man with the Iron Fists på Netflix

Instruktør: RZA
Medvirkende: Russell Crowe, Cung Le, Lucy Liu
Manuskriptforfatter: RZA, Eli Roth
Land: Hong Kong, USA
Sprog: Engelsk, Mandarin
IMDB-bedømmelse: 5.4

Denne kampsportsthriller med en blanding af kungfu-action og hiphopstil er en fortælling om en kinesisk smed, der bliver fanget i en kamp mellem to klaner.

The Man with the Iron Fists havde premiere på Netflix den 26. juni 2019.


Se The Man with the Iron Fists på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give The Man with the Iron Fists?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists er en actionfilm fra 2012. Filmen er fra Hong Kong, USA og har Russell Crowe, Cung Le og Lucy Liu på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 5.4 stjerner ud af 10. The Man with the Iron Fists er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en The Man with the Iron Fists anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se The Man with the Iron Fists på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
24/09 Mine triste døde (Sæson 1)
(Sæson 1)

Emma kan se de døde. Men da hendes niece ankommer, bliver tusindvis af liv rystet i denne uhyggelige miniserie, baseret på Mariana Enriquezs værker.

24/09 A Different World (Sæson 1)
(Sæson 1)

En førsteårsstuderende og hendes bedste venner må håndtere skole, romantisk drama og familiehistorie på et historisk sort college.

24/09 Delusion (Sæson 1)
(Sæson 1)

En kvindes liv vendes på hovedet, da hendes demente far bliver hovedmistænkt i en mordsag, og landsbyens beboere mener, han er besat af et ondsindet spøgelse.

24/09 Shaque: Trust No One (Sæson 1)
(Sæson 1)

Ni år efter bortførelsen af hendes baby fører en mors utrættelige søgen til, at hun opdager hemmeligheder og begynder at tvivle på, om hun kan stole på det, hun ser.


Se alle nye film og tv-serier