Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

Film | 2017 | 93 min | Komedie, Musik

Pitch Perfect 3 Netflix

Pitch Perfect 3 på Netflix

Instruktør: Trish Sie
Medvirkende: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Brittany Snow
Manuskriptforfatter: Kay Cannon, Mike White, Mickey Rapkin
Dansk biografpremiere: 4. januar 2018
Land: USA, Kina
Sprog: Engelsk, Papiamento
Aldersgrænse: Frarådes børn under 7 år
IMDB-bedømmelse: 5.8

College er forlængst overstået, men a capella-stjernerne, the Bellas, genforenes til en udenlandsk konkurrence, der sætter både deres sang og deres venskab på en prøve.

Pitch Perfect 3 havde premiere på Netflix den 17. marts 2025.


Se Pitch Perfect 3 på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Pitch Perfect 3?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3 er en komedie- og musik-film fra 2017. Filmen er fra USA, Kina og har Anna Kendrick, Rebel Wilson og Brittany Snow på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 5.8 stjerner ud af 10. Pitch Perfect 3 er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Pitch Perfect 3 anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvad handler Pitch Perfect 3 om?

Pigegruppen "the Bellas" har afsluttet college, men det kræver mere end en køn stemme at klare sig i den virkelige verden. Pigerne er spredt for alle vinde efter at have vundet verdensmesterskabet, og det er viser sig, at det ikke er så let endda at finde et job, når det eneste, man kan, er at synge. Men en ny turné bringer gruppen sammen igen en sidste gang.

Kan alle se filmen?

Filmen har en let og venlig grundstemning, men den indeholder flere scener med let dramatik. I én dramatisk scene på en båd falder en pige ned gennem et glasloft og sætter ild til båden, hvorefter hovedpersonerne svømmer paniske rundt i vandet. I en anden dramatisk scene går der panik i en gruppe mennesker, da én af dem bl.a. sætter ild til et gardin, og i en tredje scene ses en hovedperson i et voldsomt slagsmål mod tre mænd. Da ingen mennesker kommer til skade, og da filmen ellers er varm og positiv, vurderes den kun at kunne virke skræmmende på de yngste børn, og den får derfor en 7års-grænse.

Hvorfor kan man ikke længere se Pitch Perfect 3 på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
24/10 Weapons

Klokken 02.17 forsvinder hvert barn i fru Gandys tredje klasse fra deres hjem – undtagen ét – og det starter en undersøgelse i hele byen for at finde dem.

24/10 Drop

Mens hun er på en date, modtager en kvinde dystre drops – beskeder fra en afsender i nærheden – og bliver viklet ind i et psykologisk spil, der truer hendes søn på livet.

23/10 Lupin (Sæson 4)
(Sæson 4)

Inspireret af Arsène Lupins eventyr drager gentlemantyven Assane Diop ud for at hævne sin far for en uretfærdighed, der blev begået af en velhavende familie.

To brødre, der er gledet fra hinanden, kæmper for at overleve orkanen Otis i Acapulco, hvor deres bånd og mod forvandler modgang til håb. Inspireret af en sand historie.


Se alle nye film og tv-serier