Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » The Unlisted

The Unlisted

Serie | 2019 | 22 min | Krimi, Familie, Sci-Fi | 1 sæson

The Unlisted Netflix

The Unlisted på Netflix

Instruktør: N/A
Medvirkende: Vrund Rao, Ved Rao, Abigail Adriano
Manuskriptforfatter: Justine Flynn
Land: Australien
Sprog: N/A
IMDB-bedømmelse: 6.6

Da de hører om en hemmelig sammensværgelse, der skal spore og kontrollere børn, går tvillingerne Dru og Kal og en gruppe rebeller sammen om at vinde deres verden tilbage.

The Unlisted (sæson 1) havde premiere på Netflix den 17. oktober 2019.


Se The Unlisted på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give The Unlisted?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om The Unlisted

The Unlisted er en krimi, familie- og sci-fi-serie fra 2019. Der er 1 sæson på Netflix. Serien er fra Australien og har Vrund Rao, Ved Rao og Abigail Adriano på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 6.6 stjerner ud af 10. The Unlisted er tilgængelig på Netflix.

Hvornår har The Unlisted sæson 2 premiere?

Netflix har endnu ikke annonceret, hvornår sæson 2 får premiere, men hold øje med Flixfilm, hvor vi skriver, så snart vi hører nyt.

Leder du efter en The Unlisted anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om serien?

Hvorfor kan man ikke længere se The Unlisted sæson 1 på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at serien ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




1 kommentar til The Unlisted

  1. Lene - kl. 00:29, 27-10-2019:

    Jeg syntes at “the unlistet” var spændende. Det var syndt for bru da Cal blev helt robot agtig. Det var sødt til slut hvor Cal er på Brus side og giver ham der der rør så han kan ødelægge det. Jeg tror list at nede i tunnellen var det Bru sagde virkelig trængt igennem og det hjalp til sidst. Man kunne også se i tunnellen at Cal skulle til at Kramme Bru. Men den er virkelig god. Og der kommer forhåbentlig en sæson 2 næste år så vi finder ud af hvad der sker når de små robot ting kravler ind i deres øre.

Skriv kommentar






Netop tilføjet

Efter en invasion fra rummet må en frygtløs teenager forsvare sin bror og deres hjem mod såvel skruppelløse angribere som blodtørstige overlevende.

Seks videnskabsfolk bliver mødt med det rene kaos og lurvede satanistiske præster, da de ankommer til et landsted, hvor 18 mennesker engang blev dræbt i løbet af en nat.

21/09 8 Remains

Efter at være blevet dræbt af en person, hun havde tillid til, hopper en ung kvinde ud og ind af sine minder for at finde en måde at ændre sin skæbne på.

21/09 Pentagram

Fire tyve søger ly i et fjerntliggende, tomt hus, men bliver fanget i et pentagram. Hvis de forlader det, risikerer de at udløse en dæmonisk skabnings frygtelige vrede.


Se alle nye film og tv-serier