Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Rising Impact

Rising Impact

Serie | 2024– | Animation, Drama, Sport | 2 sæsoner

Rising Impact Netflix

Rising Impact på Netflix

Instruktør: N/A
Medvirkende: Debi Derryberry, Michael Yurchak, Julie Nathanson
Manuskriptforfatter: Nakaba Suzuki
Land: Japan
Sprog: Japansk
IMDB-bedømmelse: 7.7

Da en tredjeklasseselevs golftalent ved et tilfælde bliver opdaget af en professionel spiller, begiver drengen sig ud på en rejse for at blive verdens bedste golfspiller.

Rising Impact (sæson 2) havde premiere på Netflix den 6. august 2024.


Se Rising Impact på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Rising Impact?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Rising Impact

Rising Impact er en animation, drama- og sport-serie fra 2024. Der er 2 sæsoner på Netflix. Serien er fra Japan og har Debi Derryberry, Michael Yurchak og Julie Nathanson på rollelisten. Den får 7.7 på IMDb og har fået flotte anmeldelser. Rising Impact er tilgængelig på Netflix.

Find flere informationer om serien på IMDb.

Hvornår har Rising Impact sæson 3 premiere?

Netflix har endnu ikke annonceret, hvornår sæson 3 får premiere, men hold øje med Flixfilm, hvor vi skriver, så snart vi hører nyt.

Leder du efter en Rising Impact anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om serien?

Hvorfor kan man ikke længere se Rising Impact sæson 2 på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at serien ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
24/10 Weapons

Klokken 02.17 forsvinder hvert barn i fru Gandys tredje klasse fra deres hjem – undtagen ét – og det starter en undersøgelse i hele byen for at finde dem.

24/10 Drop

Mens hun er på en date, modtager en kvinde dystre drops – beskeder fra en afsender i nærheden – og bliver viklet ind i et psykologisk spil, der truer hendes søn på livet.

23/10 Lupin (Sæson 4)
(Sæson 4)

Inspireret af Arsène Lupins eventyr drager gentlemantyven Assane Diop ud for at hævne sin far for en uretfærdighed, der blev begået af en velhavende familie.

To brødre, der er gledet fra hinanden, kæmper for at overleve orkanen Otis i Acapulco, hvor deres bånd og mod forvandler modgang til håb. Inspireret af en sand historie.


Se alle nye film og tv-serier