Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Gigi & Nate

Gigi & Nate

Film | 2022 | 114 min | Drama, Familie

Gigi & Nate Netflix

Gigi & Nate på Netflix

Instruktør: Nick Hamm
Medvirkende: Charlie Rowe, Marcia Gay Harden, Jim Belushi
Manuskriptforfatter: David Hudgins
Land: Schweiz, Storbritannien, USA
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: 6.7

En ung mand forsøger at tilpasse sig livet som lammet og finder trøst i sit servicedyr – en kapucinerabe. Men kræfter udefra truer deres tætte bånd.

Gigi & Nate havde premiere på Netflix den 2. august 2025.


Se Gigi & Nate på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Gigi & Nate?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Gigi & Nate

Gigi & Nate er en drama- og familie-film fra 2022. Filmen er fra Schweiz, Storbritannien, USA og har Charlie Rowe, Marcia Gay Harden og Jim Belushi på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 6.7 stjerner ud af 10. Gigi & Nate er tilgængelig på Netflix.

Find flere informationer om filmen på IMDb.

Leder du efter en Gigi & Nate anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvad handler Gigi & Nate om?

Gigi og Monica holder til på banegården i Bukarest. De to er et usædvanligt kærestepar; en slags gadebørnenes Romeo og Julie, der finder trøst og styrke i hinanden midt i elendigheden. Monica bliver gravid, og filmen følger deres kamp væk fra gaden for at skabe et bedre liv for lille Bianca. Desværre er det ikke en solskinshistorie, men en hyldest til det ukuelige håb og den råstyrke, de lægger for dagen i deres kamp for en værdig tilværelse.

Hvorfor kan man ikke længere se Gigi & Nate på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
20/10 Hot Wheels: Benzin i blodet! T-rex-angreb (Sæson 1)
(Sæson 1)

Da en kæmpe T. rex truer Hot Wheels City, er det op til Coop og hans venner at skynde sig til undsætning og klare ærterne.

19/10 Man Up

En singlekvinde griber chancen, da hun, mens hun står under uret på en togstation, møder en fremmed, som tror, at hun er hans blind date.

18/10 Where the Mask Ends (Sæson 1)
(Sæson 1)

Den ydmyge A-Chou har en slående lighed med en rig arving, og hun gifter sig med en alvorligt syg adelsmand i dennes sted – men hendes nye liv er farligt.

18/10 Ouija

En teenager dør på mystisk vis, og de sørgende venner forsøger at få kontakt gennem et antikt ouija-bræt, som vækker et mareridt fra det hinsides til live.


Se alle nye film og tv-serier