Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Blessed Benefit

Blessed Benefit

Film | 2016 | 83 min | Komedie, Drama

Blessed Benefit Netflix

Blessed Benefit på Netflix

Instruktør: Mahmoud al Massad
Medvirkende: Ahmad Thaher, Maher Khammash, Odai Hijazi
Manuskriptforfatter: Mahmoud al Massad
Land: Tyskland, Jordan, Holland
Sprog: Arabisk
IMDB-bedømmelse: 6.6

En uskyldigt dømt mand finder ud af, at livet i fængslet rummer en grad af frihed, der ikke findes uden for fængslets mure.

Blessed Benefit havde premiere på Netflix den 13. oktober 2017.


Se Blessed Benefit på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Blessed Benefit?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Blessed Benefit

Blessed Benefit er en komedie- og drama-film fra 2016. Filmen er fra Tyskland, Jordan, Holland og har Ahmad Thaher, Maher Khammash og Odai Hijazi på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 6.6 stjerner ud af 10. Blessed Benefit er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Blessed Benefit anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Blessed Benefit på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet

Da general M. Bison bortfører en busfuld nødhjælpsarbejdere fra de Allierede Nationer for at kræve løsepenge, leder oberst William Guile en dristig redningsaktion.

05/10 Bastarden

I 1755 forsøger en tidligere dansk soldat at opdyrke heden i kongens navn, men han møder voldsom modstand fra en skrupelløs jordejer.

I denne dystre efterfølger gør almindelige borgere deres bedste for at overleve de årlige 12 timers frit lejde, hvor alle kriminelle handlinger må udføres.

Da en præsidentkandidat vil sætte en stopper for skikken med at tillade en enkelt voldelig nat hvert år, bliver hun gjort til skydeskive og må kæmpe for sit liv.


Se alle nye film og tv-serier