Bonnie & Clyde
Film | Premiere: 31. marts 2017


En tjener i en lille by bliver forelsket i en bevæbnet røver. Parret påbegynder en af de mest berygtede serier af bankrøverier i historien.
Bonnie & Clyde havde premiere på Netflix den 31. marts 2017.
Se Bonnie & Clyde på Netflix
Hvor mange stjerner vil du give Bonnie & Clyde?
Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk
Minder om
Relaterede nyheder
Mere om Bonnie & Clyde
Bonnie & Clyde er en dokumentarfilm. Bonnie & Clyde er tilgængelig på Netflix.
Leder du efter en Bonnie & Clyde anmeldelse?
Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?
Hvorfor kan man ikke længere se Bonnie & Clyde på Netflix?
Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.
Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.
Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.

























