Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Boys Over Flowers

Boys Over Flowers

Serie | 2009 | 70 min | Komedie, Drama, Romantisk | 1 sæson

Boys Over Flowers Netflix

Boys Over Flowers på Netflix

Instruktør: N/A
Medvirkende: Ku Hye-Sun, Lee Min-ho, Kim Hyun-joong
Manuskriptforfatter: N/A
Land: Sydkorea
Sprog: Koreansk
IMDB-bedømmelse: 7.8

Den beskedne gymnasiepige Jan-di siger fra over for – og falder til sidst for – en forkælet overklassedreng, som er med i skolens populæreste klike.

Boys Over Flowers (sæson 1) havde premiere på Netflix den 1. juni 2020.


Se Boys Over Flowers på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Boys Over Flowers?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Boys Over Flowers

Boys Over Flowers er en komedie, drama- og romantisk-serie fra 2009. Der er 1 sæson på Netflix. Serien er fra Sydkorea og har Ku Hye-Sun, Lee Min-ho og Kim Hyun-joong på rollelisten. Den får 7.8 på IMDb og har fået flotte anmeldelser. Boys Over Flowers er tilgængelig på Netflix.

Hvornår har Boys Over Flowers sæson 2 premiere?

Netflix har endnu ikke annonceret, hvornår sæson 2 får premiere, men hold øje med Flixfilm, hvor vi skriver, så snart vi hører nyt.

Leder du efter en Boys Over Flowers anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om serien?

Hvorfor kan man ikke længere se Boys Over Flowers sæson 1 på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at serien ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
04/09 Nosferatu

I Tyskland i det 19. århundrede udser en urgammel ondskab sig en ensom ung kvinde. Han hjemsøger hende med uhyggelige syn og skræmmer hendes hengivne ægtemand.

04/09 Black Mass

Dette drama fortæller den virkelige historie om Whitey Bulger, den berygtede gangster, der lavede en aftale med myndighederne og derefter undgik arrestation.

En heltemodig general sendes til et militærfængsel på grund af opsætsighed. Her kommer han hurtigt på kant med den hårde inspektør.

04/09 Earle Meets World (Sæson 1)
(Sæson 1)

Alix Earle, influenceren og generation Z’s ultimative “it”-pige, tager os med bag kulisserne og helt tæt på hendes liv og familie i denne realityserie.


Se alle nye film og tv-serier