Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Buster’s Mal Heart

Buster’s Mal Heart

Film | Premiere: 26. august 2017

Buster’s Mal Heart Netflix

Buster’s Mal Heart på Netflix

En plaget mand på flugt fra myndighederne husker tilbage på mystiske hændelser – og den mærkelige vagabond, som var årsag til hans usædvanlige forvandling.

Buster’s Mal Heart havde premiere på Netflix den 26. august 2017.


Se Buster’s Mal Heart på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Buster’s Mal Heart?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Buster’s Mal Heart

Buster’s Mal Heart er en dokumentar- og biografi-film. Buster’s Mal Heart er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Buster’s Mal Heart anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvad handler Buster’s Mal Heart om?

Med det store engelske togrøveri i 1963 som baggrund, skildres kærlighedshistorien mellem en af røverne, Ronald 'Buster' Edwards og hans kone June, og hvordan deres kærlighed fik Buster til at opgive livet i luxus i Mexiko og vende tilbage til England og den ventende fængselsstraf.

Hvorfor kan man ikke længere se Buster’s Mal Heart på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet

Efter en invasion fra rummet må en frygtløs teenager forsvare sin bror og deres hjem mod såvel skruppelløse angribere som blodtørstige overlevende.

Seks videnskabsfolk bliver mødt med det rene kaos og lurvede satanistiske præster, da de ankommer til et landsted, hvor 18 mennesker engang blev dræbt i løbet af en nat.

21/09 8 Remains

Efter at være blevet dræbt af en person, hun havde tillid til, hopper en ung kvinde ud og ind af sine minder for at finde en måde at ændre sin skæbne på.

21/09 Pentagram

Fire tyve søger ly i et fjerntliggende, tomt hus, men bliver fanget i et pentagram. Hvis de forlader det, risikerer de at udløse en dæmonisk skabnings frygtelige vrede.


Se alle nye film og tv-serier