Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Chasing Coral

Chasing Coral

Film | 2017 | 93 min | Dokumentar

Chasing Coral Netflix

Chasing Coral på Netflix

Instruktør: Jeff Orlowski-Yang
Medvirkende: Andrew Ackerman, Pim Bongaerts, Neal Cantin
Manuskriptforfatter: Davis Coombe, Vickie Curtis, Jeff Orlowski-Yang
Land: USA
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: 8.0

Dykkere, forskere og fotografer fra hele verden iværksætter en stor undersøisk kampagne for at dokumentere koralrevenes forsvinden.

Chasing Coral havde premiere på Netflix den 14. juli 2017.


Se Chasing Coral på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Chasing Coral?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Chasing Coral

Chasing Coral er en dokumentarfilm fra 2017. Filmen er fra USA og har Andrew Ackerman, Pim Bongaerts og Neal Cantin på rollelisten. Den får 8 på IMDb og har fået flotte anmeldelser. Chasing Coral er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Chasing Coral anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Chasing Coral på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
24/10 Weapons

Klokken 02.17 forsvinder hvert barn i fru Gandys tredje klasse fra deres hjem – undtagen ét – og det starter en undersøgelse i hele byen for at finde dem.

23/10 Lupin (Sæson 4)
(Sæson 4)

Inspireret af Arsène Lupins eventyr drager gentlemantyven Assane Diop ud for at hævne sin far for en uretfærdighed, der blev begået af en velhavende familie.

To brødre, der er gledet fra hinanden, kæmper for at overleve orkanen Otis i Acapulco, hvor deres bånd og mod forvandler modgang til håb. Inspireret af en sand historie.

Maria Bamford, der er elsket for at udviske grænsen mellem optræden og personlige kriser, fortæller i denne dokumentar om den mentale rejse bag hendes frygtløse komik.


Se alle nye film og tv-serier