Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Cocaine Bear

Cocaine Bear

Film | 2023 | 95 min | Komedie, Krimi, Thriller

Cocaine Bear Netflix

Cocaine Bear på Netflix

Instruktør: Elizabeth Banks
Medvirkende: Keri Russell, Alden Ehrenreich, O'Shea Jackson Jr.
Manuskriptforfatter: Jimmy Warden
Dansk biografpremiere: 23. februar 2023
Land: USA, Irland, New Zealand, Holland, Storbritannien
Sprog: Engelsk
Aldersgrænse: Tilladt for børn fra 15 år
IMDB-bedømmelse: 5.9

Der opstår kaos og blodbad, da en sortbjørn på 500 kilo finder – og fortærer – en kasseret forsendelse af ulovlige stoffer i en nationalpark.

Cocaine Bear havde premiere på Netflix den 17. maj 2025.


Se Cocaine Bear på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Cocaine Bear?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Cocaine Bear

Cocaine Bear er en komedie, krimi- og thriller-film fra 2023. Filmen er fra USA, Irland, New Zealand, Holland, Storbritannien og har Keri Russell, Alden Ehrenreich og O'Shea Jackson Jr. på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 5.9 stjerner ud af 10. Cocaine Bear er tilgængelig på Netflix.

Find flere informationer om filmen på IMDb.

Leder du efter en Cocaine Bear anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvad handler Cocaine Bear om?

Filmen er baseret på en virkelig hændelse fra Kentucky i 1985, hvor man fandt en sortbjørn, der tilsyneladende var død af en narko-overdosis, efter at en lokal narkosmugler havde kastet over 30 kg kokain ud fra sit fly og ned i skoven.

Kan alle se filmen?

Filmen er ikke aldersvurderet af Medierådet for Børn og Unge og den har derfor fået tildelt aldersmærket ’Tilladt for børn fra 15 år’.

Hvorfor kan man ikke længere se Cocaine Bear på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
03/08 Wieners

Tre driverter bliver ydmyget af en talkshowlæge og tager på et roadtrip på tværs af landet i en hjemmelavet pølse-mobil, så de kan give lægen et lag tæsk.

Efter den tykke professor Sherman Klump er blevet ydmyget, da han lagde an på en smuk studerende, tager han en ordentlig slurk af sin nye vægttabsmikstur.

Sherman Klump er blevet forlovet og forbereder sig på den store dag. Men hans skumle alterego Buddy Love truer med at ødelægge hans bryllup – og hans omdømme.

En ung læge kæmper med konsekvenserne af sine beslutninger og fejl under sin første solovagt på et travlt hospital.


Se alle nye film og tv-serier