Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Creating The Queen’s Gambit

Creating The Queen’s Gambit

Film | Premiere: 9. januar 2021

Creating The Queen’s Gambit Netflix

Creating The Queen’s Gambit på Netflix

International titel: (Dronninggambit: Bag kulisserne)

En fascinerende personlighed. Spændende kulisser. En paryk til hver æra. Stjernerne, skaberne og holdet bag hitserien afslører, hvordan serien om et skakgeni blev til.

Creating The Queen’s Gambit havde premiere på Netflix den 9. januar 2021.


Se Creating The Queen’s Gambit på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Creating The Queen’s Gambit?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Creating The Queen’s Gambit

Creating The Queen’s Gambit er en . Creating The Queen’s Gambit er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Creating The Queen’s Gambit anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Creating The Queen’s Gambit på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
24/09 Mine triste døde (Sæson 1)
(Sæson 1)

Emma kan se de døde. Men da hendes niece ankommer, bliver tusindvis af liv rystet i denne uhyggelige miniserie, baseret på Mariana Enriquezs værker.

24/09 A Different World (Sæson 1)
(Sæson 1)

En førsteårsstuderende og hendes bedste venner må håndtere skole, romantisk drama og familiehistorie på et historisk sort college.

24/09 Delusion (Sæson 1)
(Sæson 1)

En kvindes liv vendes på hovedet, da hendes demente far bliver hovedmistænkt i en mordsag, og landsbyens beboere mener, han er besat af et ondsindet spøgelse.

24/09 Shaque: Trust No One (Sæson 1)
(Sæson 1)

Ni år efter bortførelsen af hendes baby fører en mors utrættelige søgen til, at hun opdager hemmeligheder og begynder at tvivle på, om hun kan stole på det, hun ser.


Se alle nye film og tv-serier