Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Den skaldede frisør

Den skaldede frisør

Film | 2012 | 116 min | Komedie, Drama, Romantisk

Den skaldede frisør Netflix

Den skaldede frisør på Netflix

Instruktør: Susanne Bier
Medvirkende: Pierce Brosnan, Trine Dyrholm, Molly Blixt Egelind
Manuskriptforfatter: Anders Thomas Jensen, Susanne Bier
Land: Danmark, Sverige, Italien, Frankrig, Tyskland
Sprog: Engelsk, Dansk, Italiensk
IMDB-bedømmelse: 6.5

En gruppe mennesker i Italien leder efter kærligheden og må håndtere jalousi, passion og ensomhed i deres jagt på et bedre liv.

Den skaldede frisør havde premiere på Netflix den 1. januar 2024.


Se Den skaldede frisør på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Den skaldede frisør?

★ ★ ★ ★ ★ ★

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Den skaldede frisør

Den skaldede frisør er en komedie, drama- og romantisk-film fra 2012. Filmen er fra Danmark, Sverige, Italien, Frankrig, Tyskland og har Pierce Brosnan, Trine Dyrholm og Molly Blixt Egelind på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 6.5 stjerner ud af 10. Den skaldede frisør er tilgængelig på Netflix.

Find flere informationer om filmen på IMDb.

Leder du efter en Den skaldede frisør anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Den skaldede frisør på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet

Den kolde krig raser, og FN’s generalsekretær Dag Hammarskjöld sætter livet på spil som fredsmægler i Congo. Men hans mission giver ham magtfulde fjender.

25/09 Secondo Me

Dagligdagens drama kommer i fokus i denne dokumentar, der følger tre garderobemedarbejdere ved tre europæiske operahuse.

25/09 Mira

Mira vender tilbage fra Paris til det gammeldags Waterhoek, hvor de konservative indbyggere gør oprør mod planerne om at modernisere landsbyen.

25/09 Sakramentet

Mens familien Heylen mindes fireårsdagen for deres mors død, stiger spændingerne med tragiske følger for Alberts homoseksuelle søn, Claude.


Se alle nye film og tv-serier