Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » His Excellency

His Excellency

Film | 1952 | 82 min | Komedie, Romantisk

His Excellency Netflix

His Excellency på Netflix

Instruktør: Robert Hamer
Medvirkende: Eric Portman, Cecil Parker, Helen Cherry
Manuskriptforfatter: Dorothy Christie, Campbell Christie, Robert Hamer
Land: Storbritannien
Sprog: Engelsk, Spansk
IMDB-bedømmelse: 5.5

En socialistisk britisk regering udpeger en mand fra havnearbejdernes fagbevægelse som guvernør for en ø i Middelhavet.

His Excellency havde premiere på Netflix den 2. november 2022.


Se His Excellency på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give His Excellency?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om His Excellency

His Excellency er en komedie- og romantisk-film fra 1952. Filmen er fra Storbritannien og har Eric Portman, Cecil Parker og Helen Cherry på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 5.5 stjerner ud af 10. His Excellency er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en His Excellency anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se His Excellency på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
17/08 The Island

Indbyggerne i en futuristisk indendørs koloni håber på at vinde lotteriet, hvor hovedpræmien er en tur til en utopisk ø.

17/08 Desperado

Trubaduren El Mariachi vil hævne sin myrdede kæreste og drager ud for at finde den narkobaron, der står bag. Det udvikler sig til en blodig konfrontation.

En nedslået fisker redder en pingvin fra et olieudslip, hvilket fører til et uventet og unikt venskab med fuglen, der ikke kan flyve. Baseret på en sand historie.

Marie flytter modvilligt Vestjylland med sit livs kærlighed, men har problemer med det sammentømrede lokalsamfund – indtil hun lærer at lytte.


Se alle nye film og tv-serier