Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Jack Frost

Jack Frost

Film | 1998 | 101 min | Komedie, Drama, Familie

Jack Frost Netflix

Jack Frost på Netflix

Instruktør: Troy Miller
Medvirkende: Michael Keaton, Kelly Preston, Joseph Cross
Manuskriptforfatter: Mark Steven Johnson, Steve Bloom, Jonathan Roberts
Land: USA
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: 5.4

En rockmusikerfar får en ny chance for tid med familien, da han bliver genfødt som en munter snemand julen efter sin tragiske død i en bilulykke.

Jack Frost havde premiere på Netflix den 30. november 2016.


Se Jack Frost på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Jack Frost?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Jack Frost

Jack Frost er en komedie, drama- og familie-film fra 1998. Filmen er fra USA og har Michael Keaton, Kelly Preston og Joseph Cross på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 5.4 stjerner ud af 10. Jack Frost er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Jack Frost anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Jack Frost på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
22/09 Party Down (Sæson 3)
(Sæson 3)

Når de ikke er på jagt efter drikkepenge, kæmper de ansatte i Los Angeles-cateringvirksomheden Party Down for opfylde deres Hollywood-drømme.

Efter en invasion fra rummet må en frygtløs teenager forsvare sin bror og deres hjem mod såvel skruppelløse angribere som blodtørstige overlevende.

Seks videnskabsfolk bliver mødt med det rene kaos og lurvede satanistiske præster, da de ankommer til et landsted, hvor 18 mennesker engang blev dræbt i løbet af en nat.

21/09 8 Remains

Efter at være blevet dræbt af en person, hun havde tillid til, hopper en ung kvinde ud og ind af sine minder for at finde en måde at ændre sin skæbne på.


Se alle nye film og tv-serier