Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Lean on Pete

Lean on Pete

Film | 2017 | 121 min | Eventyr, Drama, Sport

Lean on Pete Netflix

Lean on Pete på Netflix

Instruktør: Andrew Haigh
Medvirkende: Charlie Plummer, Amy Seimetz, Travis Fimmel
Manuskriptforfatter: Andrew Haigh, Willy Vlautin
Land: Storbritannien
Sprog: Engelsk, Spansk
IMDB-bedømmelse: 7.1

Da en teenager redder en gammel hest fra at blive slagtet, fører deres bånd dem på en rejse på tværs af landet fyldt med kærestesorger, eventyr og udholdenhed.

Lean on Pete havde premiere på Netflix den 1. oktober 2020.


Se Lean on Pete på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Lean on Pete?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Lean on Pete

Lean on Pete er en eventyr, drama- og sport-film fra 2017. Filmen er fra Storbritannien og har Charlie Plummer, Amy Seimetz og Travis Fimmel på rollelisten. Den får 7.1 på IMDb og har fået flotte anmeldelser. Lean on Pete er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Lean on Pete anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Lean on Pete på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
18/08 Seal Team (Sæson 7)
(Sæson 7)

Dette militærdrama følger et hold Navy SEALs, der begiver sig ud på farlige missioner rundt om i verden, mens de samtidigt håndterer deres privatliv derhjemme.

17/08 The Island

Indbyggerne i en futuristisk indendørs koloni håber på at vinde lotteriet, hvor hovedpræmien er en tur til en utopisk ø.

17/08 Desperado

Trubaduren El Mariachi vil hævne sin myrdede kæreste og drager ud for at finde den narkobaron, der står bag. Det udvikler sig til en blodig konfrontation.

En nedslået fisker redder en pingvin fra et olieudslip, hvilket fører til et uventet og unikt venskab med fuglen, der ikke kan flyve. Baseret på en sand historie.


Se alle nye film og tv-serier