Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Motichoor Chaknachoor

Motichoor Chaknachoor

Film | 2019 | 150 min | Komedie, Romantisk

Motichoor Chaknachoor Netflix

Motichoor Chaknachoor på Netflix

Instruktør: Debamitra Biswal
Medvirkende: Nawazuddin Siddiqui, Athiya Shetty, Vibha Chhibber
Manuskriptforfatter: Meghvrat Singh Gurjar, Meghvrat Singh
Land: Indien
Sprog: Hindi
IMDB-bedømmelse: 5.8

En arbejdsløse, der er desperat efter en kone, får øje på en Bhopal-belle, der udelukkende ser ham som hendes billet ud af Indien.

Motichoor Chaknachoor havde premiere på Netflix den 30. juni 2020.


Se Motichoor Chaknachoor på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Motichoor Chaknachoor?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Motichoor Chaknachoor

Motichoor Chaknachoor er en komedie- og romantisk-film fra 2019. Filmen er fra Indien og har Nawazuddin Siddiqui, Athiya Shetty og Vibha Chhibber på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 5.8 stjerner ud af 10. Motichoor Chaknachoor er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Motichoor Chaknachoor anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Motichoor Chaknachoor på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
26/08 The Airport Chaplain (Sæson 1)
(Sæson 1)

En lufthavnspræst med et talent for at løse ethvert problem i terminalen står over for en magtkamp med en ny chef, der ikke sætter pris på hans hjælp.

26/08 Death of the Pastor’s Wife (Sæson 1)
(Sæson 1)

Hvad skete der med Mica Miller? Denne dokumentarserie kortlægger hendes lovende liv, giftige ægteskab og de mystiske omstændigheder omkring hendes død.

26/08 100 års ensomhed (Sæson 2)
(Sæson 2)

I den tidløse landsby Macondo navigerer syv generationer af familien Buendía mellem kærlighed, glemsel og fortidens uundgåelighed – og deres skæbne.

26/08 Mor ved bedst? (Sæson 1)
(Sæson 1)

I denne nye realityserie satser ni mødre i al hemmelighed på de valg, deres voksne børn vil træffe, og sætter deres familiebånd på prøve.


Se alle nye film og tv-serier