Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Mrs. Biggs

Mrs. Biggs

Film | 2012 | 90 min | Krimi, Drama, Historie

Mrs. Biggs Netflix

Mrs. Biggs på Netflix

Instruktør: N/A
Medvirkende: Sheridan Smith, Daniel Mays, Caroline Goodall
Manuskriptforfatter: N/A
Land: Storbritannien
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: 7.6

Efter et skæbnesvangert møde indleder den unge Charmian et romantisk forhold med den fremtidige togrøver Ronnie Biggs – og et liv med kriminalitet og flugt.

Mrs. Biggs havde premiere på Netflix den 19. maj 2014.


Se Mrs. Biggs på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Mrs. Biggs?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Mrs. Biggs

Mrs. Biggs er en krimi, drama- og historie-film fra 2012. Filmen er fra Storbritannien og har Sheridan Smith, Daniel Mays og Caroline Goodall på rollelisten. Den får 7.6 på IMDb og har fået flotte anmeldelser. Mrs. Biggs er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Mrs. Biggs anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Mrs. Biggs på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
13/07 Leg og opdagelser med José Totoy (Sæson 1)
(Sæson 1)

José og hans venner tager på en magisk læringsrejse fuld af sjove overraskelser, eventyr i naturen og rumrejser!

Med finurlige eventyr, boblebad, vindmøller, magiske venner og lækker mad får José mange gode livserfaringer.

13/07 Eventyr og opdagelser med José Totoy (Sæson 1)
(Sæson 1)

José tager os med på sjove eventyr, hvor vi lærer om vigtige ting som venskab, tålmodighed og samarbejde.

12/07 Demolition

En investeringsrådgiver er følelsesmæssigt udslukt efter at have mistet sin kone i en bilulykke og søger trøst i et nyt venskab og glæden ved at rive ned.


Se alle nye film og tv-serier