Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Nyheder » Nyt på Netflix i uge 36

Nyt på Netflix i uge 36

10/09/2018 | Flixfilm

Streamingtjenesten Netflix har den seneste uge tilføjet 19 film og serier til udvalget, heriblandt Justice League, The Breakfast Club, Schindler’s List, Blade Runner og Safe House.

Sidst men ikke mindst kom der også nye afsnit af serien Iron Fist, Atyoical, Cable Girls, samt serienyheden First and Last.

Herunder kan du se en komplet liste over sidste uges nyheder på Netflix Danmark;

Atypical (Sæson 2)
Barbra Streisand: Timeless: Live in Concert
Blade Runner
City of Joy
First and Last (Sæson 1)

Artiklen fortsætter under annoncen

Iron Fist (Sæson 2)
Justice League
La Dictadura Perfecta
Las Chicas Del Cable (Sæson 3)
Next Gen

Safe House
Schindler’s List
Sierra Burgess Is A Loser
Sophie’s Choice
Stretch Armstrong & the Flex Fighters (Sæson 2)

LÆS OGSÅ:   Netflix dropper hospitalsserien 'Pulse'

The Breakfast Club
The Debt Collector
The Most Assassinated Woman in the World
The Parent Trap

Kast også et blik på septembers film- og seriepremierer her; Nyheder på Netflix i september 2018.

Der kommer ofte nye film og serier på Netflix hver eneste dag – mange flere end dem, der er oplyst på månedslisten i linket ovenfor. Hold øje med oversigten på forsiden, som opdateres dagligt med de seneste nyheder på Netflix Danmark; Flixfilm.dk.


Relaterede nyheder




1 kommentar til Nyt på Netflix i uge 36

  1. Tina - kl. 17:31, 21-10-2018:

    Hej med jer.
    Har lige set Salvation seson 1 på Netflix, selvfølgelig, hvornår bliver seson 2 vist på Netflix?
    MVH Tina

Skriv kommentar






Netop tilføjet
10/07 Too Much (Sæson 1)
(Sæson 1)

Da en newyorker med hjertesorg flytter til London i håb om at finde kærligheden, falder hun for en indiemusiker, som er alt andet end en typisk romantisk helt.

10/07 Brick

Da en mystisk mur omslutter deres boligblok hen over natten, bliver Tim og Olivia nødt til at gå sammen med deres naboer for at finde en vej ud.

10/07 De syv små bjørne (Sæson 1)
(Sæson 1)

Glem de syv små dværge – her kommer de syv små bjørne! Denne elskværdige gruppe pelsklumper giver de klassiske eventyr, du troede, du kendte, et plysset tvist.

10/07 Offroad (Sæson 1)
(Sæson 1)

Skuespillerne Lior Raz (Fauda) og Rotem Sela (A Body That Works) udforsker Centralasiens kultur og skønhed, og undervejs sættes deres venskab på prøve.


Se alle nye film og tv-serier