Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Øst for paradis

Øst for paradis

Serie | 2026 | Drama | 1 sæson

Øst for paradis Netflix

Øst for paradis på Netflix

International titel: East of Eden
Instruktør: N/A
Medvirkende: Florence Pugh, Mike Faist, Christopher Abbott
Manuskriptforfatter: N/A
Land: USA
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: N/A

I starten af 1900-tallet driver en voldsomt uafhængig kvinde en kile ind mellem to brødre og igangsætter en saga, der spænder over to generationer.

Øst for paradis (sæson 1) havde premiere på Netflix den 1. oktober 2026.


Se Øst for paradis på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Øst for paradis?

★ ★ ★ ★ ★ ★
Brugernes vurdering: 6,0 ud af 6 stjerner

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Øst for paradis

Øst for paradis er en dramaserie fra 2026. Der er 1 sæson på Netflix. Serien er fra USA og har Florence Pugh, Mike Faist og Christopher Abbott på rollelisten. Øst for paradis er tilgængelig på Netflix.

Find flere informationer om serien på IMDb.

Hvornår har Øst for paradis sæson 2 premiere?

Netflix har endnu ikke annonceret, hvornår sæson 2 får premiere, men hold øje med Flixfilm, hvor vi skriver, så snart vi hører nyt.

Leder du efter en Øst for paradis anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om serien?

Find vores anmeldelse her: Anmeldelse: ‘Øst for paradis’

Hvorfor kan man ikke længere se Øst for paradis sæson 1 på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at serien ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
14/10 Love Is Blind (Sæson 11)
(Sæson 11)

Nick og Vanessa Lachey er værter for dette sociale eksperiment, hvor singler leder efter kærligheden og bliver forlovet, inden de møder hinanden i virkeligheden.

Singleliv, forhold til forældre og forskellige tabuer – Sumukhi Suresh holder sig ikke tilbage, når hun jonglerer med disse emner og meget mere i sin comedy-special.

En medicinstuderende på jagt efter svar om sine forældres fortid konfronterer seriemorderen, der næsten dræbte dem – og vækker hans hævntørst.

14/10 Matlock (Sæson 2)
(Sæson 2)

Drevet af en personlig sag vender den pensionerede advokat Madeline Matlock tilbage til arbejdet og bruger sit milde sind og sin skarpe juridiske hjerne til at opklare sager.


Se alle nye film og tv-serier