Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Operasjon Mørkemann

Operasjon Mørkemann

Film | Premiere: 23. september 2020

Operasjon Mørkemann Netflix

Operasjon Mørkemann på Netflix

Da en række underlige huller begynder at dukke op i nærheden, prøver børnedetektiverne Tiril og Oliver – og deres hund Åtto – at løse mysteriet.

Operasjon Mørkemann havde premiere på Netflix den 23. september 2020.


Se Operasjon Mørkemann på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Operasjon Mørkemann?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Operasjon Mørkemann

Operasjon Mørkemann er en . Operasjon Mørkemann er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Operasjon Mørkemann anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvad handler Operasjon Mørkemann om?

Detektivbureau nr. 2 har fået en ny sag, de må løse. Mystiske huller dukker op på engen i løbet af natten og er skyld i, at Olivers cykel bliver ødelagt. Hvem har lavet hullerne og hvorfor? Ledetrådene fører børnedetektiverne Tiril og Oliver til Mørkemanden. For at komme til bunds i mysteriet, må de grave i fortiden, tage deres allerbedste tricks i brug og benytte snarrådighed og teknologi.

Kan alle se filmen?

Filmen har en spændingspræget grundstemning og indeholder en række scener med børn i dramatiske og til tider farefulde situationer. I en scene frygter et barn eksempelvis, at hendes ven er druknet, da hun overværer ham falde i dybt vand. I flere scener befinder børnene sig i skumle lokationer såsom et gravkammer og et forladt hus. I andre scener støder de på en mystisk og tilsyneladende truende person, der på et tidspunkt også forfølger dem gennem en skov om natten. Da filmens hovedfigurer er stærke og handlekraftige og alle farefulde situationer forløses på positiv vis, vurderes det at filmen kun vil kunne virke skræmmende på børn under 7 år.

Hvorfor kan man ikke længere se Operasjon Mørkemann på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet

Aldrig før offentliggjorte fængselsopkald, førstehåndsberetninger og arkivoptagelser kaster et skræmmende indblik i sindet på den koldblodige forbryder Charles Manson.

Nando er fanget mellem familielivet og sine forpligtelser over for den kriminelle underverden og må træffe et umuligt valg om, hvor hans sande loyalitet ligger.

Et dysfunktionelt hold af superskurke infiltrerer en afsides ø på en mission for at ødelægge et hemmeligt regeringseksperiment.

Starship Troopers er tilbage for at kæmpe mod gigantiske insekter, men denne gang står de også over for en menneskelig trussel.


Se alle nye film og tv-serier