Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Real Detective

Real Detective

Serie | 2016–2018 | 43 min | Dokumentar, Krimi, Drama | 2 sæsoner

Real Detective Netflix

Real Detective på Netflix

Instruktør: N/A
Medvirkende: Michael Douglas Cake, Liana Montoro, Tyrone Benskin
Manuskriptforfatter: Scott Bailey, Petro Duszara, Alain Zaloum
Land: Canada
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: 8.0

Denne serie blander dokumentarstil og dramatiske genopførelser, hvor skuespillere, der spiller ægte efterforskere, mindes sager, der vil hjemsøge dem for altid.

Real Detective (sæson 2) havde premiere på Netflix den 12. juli 2017.


Se Real Detective på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Real Detective?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Real Detective

Real Detective er en dokumentar, krimi- og drama-serie fra 2016. Der er 2 sæsoner på Netflix. Serien er fra Canada og har Michael Douglas Cake, Liana Montoro og Tyrone Benskin på rollelisten. Den får 8 på IMDb og har fået flotte anmeldelser. Real Detective er tilgængelig på Netflix.

Hvornår har Real Detective sæson 3 premiere?

Netflix har endnu ikke annonceret, hvornår sæson 3 får premiere, men hold øje med Flixfilm, hvor vi skriver, så snart vi hører nyt.

Leder du efter en Real Detective anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om serien?

Hvorfor kan man ikke længere se Real Detective sæson 2 på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at serien ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet

Hidtil usete optagelser og overlevendes beretninger skildrer forliset af et luksuskrydstogtskib i 2012 og den katastrofe, der fulgte, i denne medrivende dokumentarfilm.

10/07 Ikka

Med en nærtstående persons liv i fare kæmper en berømt advokat med sin samvittighed, da han skal forsvare en mand, som han mistænker for at være skyldig.

Denne dokumentar undersøger, hvordan Miguel Ángel Blancos bortførelse i 1997 forvandlede frygt til kollektiv modstand og formede Spaniens kamp mod ETA-terrorisme.

09/07 Det lille hus på prærien (Sæson 1)
(Sæson 1)

Den tætte Ingalls-familie starter en ny tilværelse i det vestlige grænseland, hvor naturens glæder og kampen for overlevelse er dybt forbundne.


Se alle nye film og tv-serier