Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Nyheder » Se trailer til ny Netflix-film med Paul Rudd og Selena Gomez

Se trailer til ny Netflix-film med Paul Rudd og Selena Gomez

30/05/2016 | Flixfilm

Selena-Gomez-in-The-Fundamentals-of-CaringDen 24. juni har streamingtjenesten Netflix premiere på den nye film; The Fundamentals of Caring med bl.a. Paul Rudd og Selena Gomez i hovedrollerne. I den forbindelse har Netflix netop udsendt en trailer, som kan ses nederst i artiklen.

Filmen, der havde premiere på dette års Sundance Film Festival, er baseret på en novelle af Jonathan Evison og er skrevet, instrueret og produceret af Rob Burnett.

The Fundamentals of Caring er en inspirerende komedie, der følger Ben, som er en pensioneret forfatter tager en ung handicappet mand på en køretur på jagt efter seværdigheder. På vejen samler de en hjemløs og en kommende mor op, hvilket får dem til at forstå vigtigheden af håb og rigtigt venskab.

LÆS OGSÅ:  Netflix tilbyder igen gratis prøveperiode i Danmark

Foruden Paul Rudd og Selena Gomez medvirker også Craig Roberts, Jennifer Ehle, Megan Ferguson og Frederick Weller.

Artiklen fortsætter under annoncen

The Fundamentals of Caring har premiere på Netflix Danmark d. 24. juni.


Relaterede nyheder




Skriv kommentar






Netop tilføjet
28/07 Encino Man

To outsidere finder en frossen fortidsmand, der, efter han tør op, hurtigt bliver en joker i teenagernes allerede skøre liv i Sydcalifornien.

En godgørende advokat, der arbejder for en charmerende, men selvisk mangemillionær, får endelig nok og siger op. Men så opstår der pludselig følelser mellem dem.

28/07 Training Day

En ny betjent kæmper for at bevise sit værd over for en erfaren narkobetjent, men han opdager hurtigt, at alt ikke er, som det bør være.

En forfatter får kontakt med en gammel ven, hvilket fører til en genoplivning af gamle minder og en rystende anmodning, der sætter deres nye relation på prøve.


Se alle nye film og tv-serier