Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Shimmer Lake

Shimmer Lake

Film | 2017 | 86 min | Action, Komedie, Krimi

Shimmer Lake Netflix

Shimmer Lake på Netflix

Instruktør: Oren Uziel
Medvirkende: Benjamin Walker, Rainn Wilson, Stephanie Sigman
Manuskriptforfatter: Oren Uziel
Land: Canada, USA
Sprog: Engelsk
IMDB-bedømmelse: 6.3

Denne sorthumoristiske krimi fortælles baglæns og følger en lokal sherif på jagt efter tre mistænkte bankrøvere. Den ene er hans bror.

Shimmer Lake havde premiere på Netflix den 9. juni 2017.


Se Shimmer Lake på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Shimmer Lake?


Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Shimmer Lake

Shimmer Lake er en action, komedie- og krimi-film fra 2017. Filmen er fra Canada, USA og har Benjamin Walker, Rainn Wilson og Stephanie Sigman på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 6.3 stjerner ud af 10. Shimmer Lake er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Shimmer Lake anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Shimmer Lake på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
13/07 Leg og opdagelser med José Totoy (Sæson 1)
(Sæson 1)

José og hans venner tager på en magisk læringsrejse fuld af sjove overraskelser, eventyr i naturen og rumrejser!

Med finurlige eventyr, boblebad, vindmøller, magiske venner og lækker mad får José mange gode livserfaringer.

13/07 Eventyr og opdagelser med José Totoy (Sæson 1)
(Sæson 1)

José tager os med på sjove eventyr, hvor vi lærer om vigtige ting som venskab, tålmodighed og samarbejde.

12/07 Demolition

En investeringsrådgiver er følelsesmæssigt udslukt efter at have mistet sin kone i en bilulykke og søger trøst i et nyt venskab og glæden ved at rive ned.


Se alle nye film og tv-serier