Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Nyheder » Wet Hot American Summer vender tilbage på Netflix

Wet Hot American Summer vender tilbage på Netflix

30/04/2016 | Flixfilm

first-day-of-camp.0Streamingtjenesten Netflix har givet grønt lys til Wet Hot American Summer: Ten Years Later, som bliver det tredje kapitel i serien om de unge campere på den jødiske Camp Firewood. Det annoncerer Netflix i en kort video.

Tidligere på året havde Netflix premiere på serien Wet Hot American Summer: First Day Of Camp, som var en prequel til filmen Wet Hot American Summer fra 2001. Som det antydes fra seriens titel, så vil den nye og kommende udgave af Wet Hot American Summer tage udgangspunkt 10 år efter begivenhederne på Camp Firewood.

Der er på nuværende tidspunkt ikke nogle oplysninger om plot eller skuespillere, men det forventes, at det stjernespækket cast vender tilbage i Wet Hot American Summer: Ten Years Later. Dette inkludere bl.a. Paul Rudd, Elizabeth Banks, Amy Poehler, Bradley Cooper, David Hyde Pierce, Chris Pine, Kristen Wiig, Michael Cera og John Slattery.

LÆS OGSÅ:  Ben Affleck har brugt AI i ny Netflix-thriller ‘Animals’

Wet Hot American Summer: Ten Years Later kan ses på Netflix Danmark i 2017.

Artiklen fortsætter under annoncen


Relaterede nyheder




Skriv kommentar






Netop tilføjet

To hundrede år fra nu sendes en gruppe barske strissere til en fjern mine på Mars for at hente en dødsensfarlig kriminel tilbage.

I Los Angeles i 1970’erne opdager en udfordret alenemor, at visse folkesagn er sande, da en mørk skabning med en dyster dagsorden forfølger hendes børn.

09/10 Animals

Da deres søn bliver kidnappet, kæmper en borgmesterkandidat i Los Angeles og hans kone for at skaffe løsesummen, mens de træffer valg, der kan ødelægge deres liv.

09/10 Is It Cake? Halloween (Sæson 2)
(Sæson 2)

Kage eller plage? Slik eller ballade? Dygtige konditorer samler ultrarealistiske halloweenkager i denne særepisode i den populære konkurrenceserie.


Se alle nye film og tv-serier