Følg Flixfilm på Facebook - Netflix nyheder

Flixfilm » Film og serier » Wild Things

Wild Things

Film | 1998 | 108 min | Krimi, Drama, Mystik

Wild Things Netflix

Wild Things på Netflix

Instruktør: John McNaughton
Medvirkende: Kevin Bacon, Neve Campbell, Matt Dillon
Manuskriptforfatter: Stephen Peters
Dansk biografpremiere: 5. juni 1998
Land: USA
Sprog: Engelsk
Aldersgrænse: Tilladt for børn fra 15 år
IMDB-bedømmelse: 6.6

Efter at en teenagekendis beskylder en studievejleder for voldtægt, da han afviser hendes tilnærmelser, mister han sit job og må kæmpe for at få sit liv tilbage.

Wild Things havde premiere på Netflix den 1. oktober 2025.


Se Wild Things på Netflix



Hvor mange stjerner vil du give Wild Things?

Brugernes vurdering: 2,0 ud af 6 stjerner

Se flere nye film og tv-serier på Flixfilm.dk



Trailer



Minder om



Relaterede nyheder




Mere om Wild Things

Wild Things er en krimi, drama- og mystik-film fra 1998. Filmen er fra USA og har Kevin Bacon, Neve Campbell og Matt Dillon på rollelisten. Den har en karakter på IMDb på 6.6 stjerner ud af 10. Wild Things er tilgængelig på Netflix.

Leder du efter en Wild Things anmeldelse?

Læs brugeranmeldelser og deltag i diskussionen ved at skrive din egen anmeldelse i kommentarfeltet nedenfor. Hvad synes du om filmen?

Hvorfor kan man ikke længere se Wild Things på Netflix?

Streamingtjenesten Netflix har et dynamisk udvalg og skifter derfor løbende deres film og tv-serier. Det betyder, at nye hele tiden kommer til, men også at andre fjernes. Det kan derfor være årsagen til, at filmen ikke kan afspilles eller er forsvundet fra Netflix.

Erfaringer viser, at film og serier ofte er tilgængelige på Netflix i flere måneder eller år efter de har fået premiere.

Bemærk venligst, at alle ovenstående oplysninger og trailer er autogenereret. Der tages forbehold for eventuelle fejl.




Skriv kommentar






Netop tilføjet
11/09 Reagan

Ronald Reagan har efterladt sig et varigt eftermæle, og denne biografi viser hans rejse fra provinsen i Illinois til Hollywood og Det Hvide Hus som USA’s præsident.

11/09 I koma (Sæson 1)
(Sæson 1)

Da Anabel går i koma efter et angreb, må hun og Rafael, en sygeplejerske, der kan høre de døde, kæmpe for at holde hende i live, før hendes fjender finder hende.

11/09 Flot klaret, team! (Sæson 1)
(Sæson 1)

Da deres teambuilding-begivenhed bliver flyttet til en lille landsby, tror medarbejderne i et ostefirma, at det ikke kan blive værre – så hører de om fyringerne.

11/09 Physical 100: Italien (Sæson 1)
(Sæson 1)

Et hundrede italienske atleter står over for brutale fysiske udfordringer. De kæmper alle for at holde længst, vinde og blive den ene sande mester.


Se alle nye film og tv-serier